Grafika, kresba

TOPlist

Citroen C4

Jistě znáte tuhle moji kresbu. Pojďte se podívat a přečíst si, jakým postupem jsem ji nakreslil...

 

 

 

1. V prvním kroku vám ukáži, co všechno jsem použil k vytvoření této kresby.

Potřeby

Takže nahoře jsou černé fixy (Liner), zlatý fix, zlatou pastelku, které mají velice malé velikosti hrotů, dále guma, dva lihové fixy, ořezávátko, vatová tyčinka pro rozmazání, bílé gelové pero, fixy Color Peps, pastelky Color Peps, mikrotužka, tužka, fixy se slabším hrotem a guma v tužce. Tak doufám, že jsem vyjmenoval vše :-)

 

2. Dále jsem si načrtl tužkou auto a pastelkami naznačil, kde bude jaká barva. Jelikož toto auto jsem vybarvoval fixama, tak jsem nemusel dbát na přesnost, jelikož přetahy pastelkou se s fixama snadno překryjí. Jelikož to bylo kresleno do soutěže v Tuning magazinu, tak to bylo z předlohy a tudíž bez úprav. Všechny úpravy jsem si vymyslel a také k autu dodal. Také jsem si lehce naznačil všechny tmavá a světlá místa a odlesky.

 

3. I když jsem zastánce názoru, že by se mělo kreslit od shora dolů (kvůli tomu, aby jste si kresbu nerozmazávali rukou), tak jsem to tady udělal přesně obráceně. Ale jelikož si vždy dávám pod ruku čistý papír, aby jsem kresbu nerozmazával, tak to zase tak nevadí. V tomto kroku jsem tedy vybarvil zelenou část auta. Tmavší části fixou a světlejší pastelkou. Je to jednodušší, jelikož na fixu nemusíte tlačit jako na pastelku, aby jste dosáhly tmavších odstínů.

 

4. V dalším kroku jsem dodělal červenou část na autě, která odděluje želenou část od černé. Začal jsem vybarvovat černou část, na kterou jsem použil černou pastelku a lihový fix.

 

5. Kresba už se pomalu blíží do finále. Do vybarvil jsem střechu a začal s červeným pruhem na kapotě. Opět je to kombinace fixu a pastelek. Místy v černé části si můžete všimnout namodralých částí. To proto, že je nebe modré a má to vyjadřovat odlesk nebe. I ve skle je odraz nebe.

 

6. Tak auto už je skoro hotové, už zbývá jen chladič, světla a kola. Nevím proč, ale tyhle části si většinou nechávám nakonec. Jsou to takové podstatnější části, které dají autu pořádný šmrnc, nebo ho úplně zmaří. Je třeba si dát záležet.

 

7. Tak světla a chladič se docela podařili a teď si vezmu zlatý fix a pastelku a vybarvím kola.

 

8. Tak a auto je hotové. Teď už jen závěrečné doladění. Jistě všichni znáte (ať už z fotek, nebo reality), že odraz slunce vytváří na částech karoserie takové bíle tečky. Právě to udělám s bílím, gelovým perem. Ale jen decentně, nic se nemá přehánět!

 

Tak a to je vše, doufám, že se líbí a tady máte výsledek.

Komentáře  

0 # Carl 2014-07-22 10:46
Bylo by možné nakreslit i nový model citroen.carling.cz/.../ ?
0 # Carl 2014-07-22 10:45
Senzační, máš to fakt parádní a závidím, že něco takového zvládneš, velký palec na horu"
0 # Weve 2013-01-15 19:57
Vypadá to skvěle, jen já osobně bych si více vyhrála se stínováním pastelkama.. Přechody mi přijdou až moc umělé. Ale každopádně si z návodu beru i já nějaké ponaučení.. ;-)

You have no rights to post comments

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací