Grafika, kresba

Trocha rad k fixům...

 

Takže pokud se rozhodnete koupit nějaké fixy, máte obrovský výběr. Třeba lihové fixy, i když nejsou dostupné v tolika odstínech, co já vím tak je černá, modrá, červená, zelená, možná jsou i jiné, ale zatím sem se s nimi nesetkal. Lihové fixy mají tu výhodu, že na papíře po nich nejsou vidět tahy, plocha je krásně zabarvená a ne, že je někde tmavší a někde světlejší. Lihové fixy mají různé hroty špičatý, seřízlí, nebo takové, které zanechávají opravdu slabou stopu. Musíte se rozhodnout na co chcete lihové fixy používat, jestli jen na nějaké detaily, kupte si fixy se slabým hrotem. Pokud chcete vybarvovat velké plochy, kupte si silné fixy. Nejlepší je, si koupit oboje, nikdy nevíte, kdy se můžou hodit. 
Lihové fixy:


Další fixy asi všichni znáte, jsou to obyčejné dětské fixy, třeba od firmy Centropen. Tyto fixy jsou dostupné téměř ve všech odstínech jako pastelky. Hodí se pro kresbu kombinace pastelek a fixů. Kresby jsou pak krásně výrazné. Tyto fixy bohužel zanechávají stopu, která je vidět. Pokud přejedete plochu fixem jen jednou tak ne, ale jakmile plochu někde přejedete fixem dvakrát, musíte přejet i zbytek, jelikož by jste na papíře měli vidět tahy fixu. Ale zase to nepřehánějte, protože když fixem obarvíte stejné místo několikrát, papír se vám začne drolit, rozmáčet a trhat. Když se s těmito fixy dobře zachází, dokáže se s nimi dosáhnout pěkných efektů.
Fixy Centropen:


Máme tady, ale také speciální velice slabé fixy, ty se velice hodí ke kreslení detailů. Fixy mají různé velikosti stopy 0,3mm, 0,7mm, 0,5mm a dokonce i 0,1mm. Slabé fixy se dají sehnat i barevné, ale pouze 0,3mm a to barvy černá, modrá, červená. Možná se dají sehnat i jiné, ale já jsem je nesehnal.
Slabé barevné fixy 0,3mm:


Slabé černé fixy 0,7mm, 0,5mm, 0,3mm a 0,1mm:

You have no rights to post comments

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací