PC, technologie, internet

TOPlist

 Možná jste se již setkali, nebo jste jen zaslechli o Dropboxu. O co se vlastně jedná a k čemu se dá tato skvělá internetová služba využít? O tom již v následujícím článku...

 

 

 Dropbox je velice užitečná služba, která slouží k ukládání a zálohování souborů. Velice praktická věc, kterou můžete využít například místo flash disku. Po instalaci programu do PC se vytvoří speciální složka. Cokoli do této složky vložíte, tak se zároveň synchronizuje s vaším Dropbox účtem a data se nahrají na online uložiště. K používání je samozřejmě zapotřebí internet. Pokud máte rychlé připojení internetu, tak jsou změny ve složce Dropboxu téměř okamžité. Mažete, kopírujete, vytváříte, měníte a já nevím co ještě a vše se zároveň provádí i na vašem online uložišti. A to jistě musíte uznat, že je velice užitečná věc. Aplikaci si tak nainstalujete na domácí, pracovní PC a dokonce i na mobilní telefon. Veškerá data se synchronizují a budou tak na všech zařízeních naprosto stejná.

Ukázka adresářů ve složce Dropboxu. Malá zelená ikonka signalizuje, že je vše synchronizováno.

Ukázka adresářů ve složce Dropboxu. Malá zelená ikonka signalizuje, že je vše synchronizováno.

 

Jistě vás teď napadá nespočet věcí, na které se tato služba hodí. Od zálohování důležitých dat až po přenositelnost souborů z práce domů a naopak. Osobně Dropbox používám například k přenositelnosti své sbírky free fontů, které používám ve svých grafických pracích. Do již zmiňované složky Dropboxu jsem si vytvořil pod adresáře, kam jsem si rozdělil fonty podle druhu. Jakmile na internetu stáhnu nějaký další, tak si ho tam pěkně zařadím. K samotnému používání fontů mi pak pomáhá aplikace NexusFont, která si s Dropboxem náramně rozumí. Po kliknutí na složku s fonty v této aplikaci je již možné dané fonty používat v libovolném programu.

 

Po registraci na Dropboxu dostanete zdarma prostor 2GB. Po splnění dalších úkolů, jako je sdílení na Facebooku a Twitteru, registrace vašich kamarádů přeš speciální odkaz a další... Můžete svůj prostor navýšit až na 16GB. Samozřejmě zde také naleznete placené programy, kde za měsíční poplatek navýšíte svůj prostor o stovky GB.

Pokud vás tato služba alespoň trochu zaujala, tak neváhejte a registrujte se, vždyť je to zdarma...

REGISTRACE ZDE

You have no rights to post comments

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací