Deník, ostatní

TOPlist

Letošní rok a to přesně 21. 12. by měl nastat konec světa. Je tato předpověď skutečná? Máme se opravdu bát, nebo je vše pouze výplod lidské fantazie, jako tomu bylo v minulosti? Pokusím shrnout fakta a vše objasnit...

 

 

 

Jak již bylo řečeno, tak 21. 12. 2012 by měl nastat konec světa. Jak na tuto věc vlastně lidé přišli? Jednoduše, našli Mayský kalendář, který údajně končí právě tímto datem. Tento kalendář jsem osobně neviděl, takže nic takového nemohu posoudit a i kdyby jsem ho viděl, tak bych mu nejspíš stejně nerozuměl, budeme tedy věřit vědcům.

Kdo byli Myové?

Mayové byli původní obyvatelé Mexika. Žili v letech přibližně 2500 - 1697 před naším letopočtem, jedná se tedy o opravdu starou civilizaci. Jednalo se o velice vyspělou civilizaci. Dokázali vytvořit kalendáře na 63 081 429 let.

A takovýto dlouhý kalendář by právě měl končit. Někdo říká, že se jedná o zakončení určitého cyklu planety, jiní zase tvrdí, že je to soudný den, kdy bude planeta zničena. Ovšem zatím ještě nevíme, zda je to opravdu to pravé datum, našli se totiž i jiné kalendáře, kde bylo vše jinak. Vše je tedy velká neznámá, v každém případě se vše dozvíme v dané datum, což bude za pár dní...

Že by na tom přeci jenom něco bylo...?

Poslední dobou se objevují různé zprávy, které by mohly s konce světa mít nějakou souvislost. Například se nedávno objevila zpráva o tom, že u nás roste jakási záhadná stavba. Mohla by tato stavba nějakým způsobem souviset s koncem světa? Mohl by to být kryt na ochranu před koncem světa? To se v tuto chvíli asi nedozvíme.

Další zpráva je o tom, že by Slunce mělo v roce 2013 vstoupit do maxima slunečního cyklu. Země tak bude bombardována slunečními částicemi, což bude mít za následek výpadky všech elektronických zařízení. Má snad tato zpráva nějakou souvislost s koncem světa? Sežehne naši planetu nějaká silná sluneční erupce? Na tyto otázky je těžké odpovědět. Objasnění této zprávy si můžete přečíst zde.

Když né teď, tak někdy jindy...

Jedna věc je jistá, pokud konec světa nenastane tento rok, tak nastane někdy jindy. Je tedy nutné si položit otázku. Kdy? Planeta nemůže existovat věčně a to už jen kvůli tomu, že po určité době naše hvězda (Slunce) vyhasne, ale předtím ještě stihne spálit naši planetu, ovšem tento scénář je odhadován, že se stane za přibližně 1,1 miliardu let (více zde). Osobně si myslím, že naše generace se konce světa nedočká.

Myslím, že nemá cenu teď něco takového řešit, pokud bude konec světa, tak bude. Pokud ne, tak jde život dál... Ovšem jsem velice zvědavý, co se bude dít 21. 12. 2012.

You have no rights to post comments

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací